OLUP BİTENLER SHIT HAPPENS

YAHŞİBEY TASARIM ÇALIŞMALARININ İLK 10 YILININ SERGİSİ EXHIBITION OF THE TEN YEARS OF YAHŞİBEY DESIGN WORKSHOPS

02/02/2018

YAHŞİBEY TASARIM ÇALIŞMALARININ 10. YILINDA BİR SERGİ: 10 YILIN HESABI

Sergi 15 Şubat -23 Mart 2018 tarihleri arasında STUDIOXİSTANBUL'da açıldı. 

Yahşibey Tasarım Çalışmaları'nın yeni kitabı İKİNCİ 20 de sergi sırasında sunuldu.

40. Tasarım Çalışması sırasında katılımcı öğrencilerle birlikte hazırlanan kitap Yahşibey Tasarım Çalışmaları'nın son 20 Tasarım Çalışmasını kapsıyor.

Emre Senan Tasarım Vakfı tarafından yürütülen Yahşibey Tasarım Çalışmalarının sergisi 10 yıl boyunca yapılan 40 tasarım çalışmasını, ev sahibi Yahşibey Köyünü, ESTV ve projesinin işleyişini anlatıyor.

10 YILIN HESABI sergisi Emre Senan tarafından tasarlandı. Sergide kurulan bir özel ağ sayesinde akıllı telefonlar kullanılarak tüm taslarım çalışmalarının ayrıntılı sunumlarına erişim sağlandı. Sergide ayrıca Alara Drahşanın çekip yönettiği 40. Tasarım çalışmasının Öyle Bir kitap Yapalımki adlı belgeseli de sunuldu. Serginin onur konuğu ise Yahşibey Tasarım Çalışmaları Proje evinin inşasını üstlenen Yılmaz Usta (aydemir) ve eşi oldu.

Sergi süresince iki de etkinlik düzenlendi:

16 Mart günü Yahşibey projesinin İKİNCİ 10 YILI tartışıldı

23 Mart günü ise PROF. TEVFİK FİKRET UÇAR, DOÇ. CAN ÖZCAN, PROF. ZUHAL ULUSOY VEDOÇ. ASLIHAN ŞENER'in konuşmacı olarak katıldıkları "TASARIM EĞİTİMİNİN GELECEĞİ" üstbaşlıklı panel düzenlendi. Her iki etkinliğin moderatörlüğünü ise Cenk Dereli üstlendi.

Yahşibey Tasarım Çalışmaları 2018 yazında 41, 42 ve 43. Tasarım Çalışmaları için hazırlanıyor.

www.yahsiworkshops.com

https://manifold.press/emre-senan-ve-aysegul-izer-in-yahsibey-i